Підозрюваний у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка — Дмитро Хміль
Фото:

Олеся Біда/Громадське

Печерський райсуд Києва почав розглядати продовження запобіжного заходу Дмитру Хмілю, якого підозрюють у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка. Нині Хміль перебуває під вартою.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.

Вона зазначає, що суддя заборонила зйомку — як журналістам, так і дружині підозрюваного Хміля.

Прокурор просить продовжити тримання під вартою для Хміля ще на 2 місяці, спираючись на ризик впливу на свідків (яких ще не допитали) або переховування. Прокурор вважає, що підозрюваного не можна відпускати ані відпускати під заставу, ані на поруки, ані під особисте зобов’язання.

Захисник Хміля попросив суддю або визначити грошову заставу для підозрюваного, або перевести його на цілодобовий домашній арешт з носінням браслету.

У листопаді 2018 адвокат родин Героїв Небесної Сотні Маркіян Галабала розповів Громадському, що підозрюваний у вбивстві Храпаченка снайпер стріляв з будівлі клубу Кабінету міністрів.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Олександр Храпаченко — активіст Євромайдану, театральний режисер-початківець. Був убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві під час подій 20 лютого 2014 року. Герой Небесної Сотні, Герой України.

Поділитись: