ВИПРАВЛЕНО: Раніше у цій публікації ми із посиланням на адвоката Маркіяна Галабалу повідомляли про те, що снайпер стріляв у майданівця Храпаченка з будівлі Кабміну. Однак адвокат виправив себе пізніше під час ефіру і уточнив, що снайпер стріляв саме з будівлі клубу Кабміну.


Підозрюваний у вбивстві учасника Майдану Олександра Храпаченка снайпер, про затримання якого стало відомо 15 листопада, здійснював постріли з будівлі клубу Кабінету міністрів. Про це в ефірі Громадського повідомив адвокат родин Героїв Небесної Сотні Маркіян Галабала.

Адвокат розповів, що ідентифікувати кулю, якою був убитий майданівець Храпаченко, допоміг експерт Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз.

«Куля, з якої був вбитий Олександр Храпаченко, вона мала особливий руйнівний характер, вона в тілі потерпілого зруйнувалася (вибухнула, ред.) і через це було дуже важко провести балістичну експертизу та ідентифікувати, з якої зброї ця куля була випущена. Але нарешті у 2018 році, через 4 роки після цих трагічних подій, експерт Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз чітко вказав, що ця куля була випущена із снайперської гвинтівки, закріпленої за бійцем спецпідрозділу «Омега», який дислокувався 20 лютого 2014 року на верху вулиці Інститутської, зокрема, на будівлі клубу Кабінету міністрів», — повідомив Галабала.

Крім того, за його словами, слідчим вдалось провести експериментальні дії із снайперською гвинтівкою, з якої убили Храпаченка.

«Зброя не була знищена, вона навіть після звільнення підозрюваного з лав Національної гвардії залишилась у власності цього правоохоронного органу. Слідчим вдалось її вилучити, з нею було здійснено декілька експериментальних відстрілів, потім ці кулі були порівняні з кулею, вилученою із тіла Олександра Храпаченка і було достовірно встановлено, що ця куля була випущена з цієї одиниці зброї, яка була видана під розпис екс-бійцю «Омеги», — наголосив адвокат.

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Раніше Лабораторія реконструкції подій «Jus Talionis» оприлюднила останню частину відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під назвою «Висота Жовтневий». Авторам відеореконструкції вдалося встановити точний час загибелі й поранення активістів: 11:28 – вбито Олександра Храпаченка, 11:42 – поранено волонтерку-медика Олесю Жуковську, 11:43 – вбито Віталія Смоленського, 16:50 – вбито Володимира Мельнічука.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Олександр Храпаченко — активіст Євромайдану, театральний режисер-початківець. Був убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві під час подій 20 лютого 2014 року. Герой Небесної Сотні, Герой України.

Поділитись: