Слідство висунуло звинувачення у співучасті у вбивстві мальтійської журналістки-розслідувачки багатому мальтійському бізнесмену. Дафну Каруану Галіцію убили два роки тому, підірвавши автівку.

Про це повідомляє The New York Times.

Йоргена Фенеча, члена однієї з найвідоміших та найбагатших родин Мальти, заарештували 19 листопада 2019-го, коли той намагався покинути середземноморську країну на своїй яхті.

Слідство вважає, що саме він заплатив трьом кілерам, аби ті вбили журналістку. Його звинувачують у кількох злочинах: співучасть у вбивстві, участь у злочинній організації та незаконний підрив. Йому загрожує довічне ув’язнення. Фенеч звинувачення відкидає. 

У грудні 2017-го у цій справі заарештовали трьох людей — професійних злочинців, яких звинуватили у встановленні бомби на автівку Дафни Каруани Галіції. Проте слідство не виявило жодних причин, чому б вони бажали їй смерті.

У листопаді цього року підозрюваний в іншій справі видав Фенеча в обмін на свій імунітет та захист. 

Йорген Фенеч частково володіє компаніями, що отримали концесію для будівництва контроверсійної електростанції на суму майже 500 мільйонів доларів.

Дафна Каруана Галіція неодноразово писала про цю оборудку. Крім того, вона повідомляла про компанію 17 Black, яка, за її висновками, була каналом для відкатів. Пізніше виявилося, що Йорген Фенеч є її власником. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile