Колишній військовий Мірослав Марчек зізнався в убивстві словацького журналіста Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової, яке викликало хвилю протестів по всій країні.

Як повідомляє Reuters, Марчек у понеділок, 13 січня, визнав свою провину в убивстві Куцяка й Кушнірової в суді міста Пезінок. Зізнання може стати пом’якшувальним фактором для підозрюваного, якому загрожує довічне ув’язнення.

Окрім Марчека, на засіданні суду були присутні ще троє підозрюваних, але вони або відмовилися від заяв, або заперечили свою провину. Серед них — і словацький мультимільйонер Маріан Кочнер, якого підозрюють в організації вбивства журналіста та його нареченої. Він, серед іншого, був фігурантом розслідувань Куцяка.

Зізнання Марчека не було повною несподіванкою для словаків: раніше тамтешні ЗМІ з посиланням на джерела в поліції повідомляли, що він визнає свою провину.

Нагадаємо, що 30 грудня 2019 року суд у Словаччині виніс перший вирок у справі вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової — фігуранта справи Золтана Андруско засудили до 15 років в’язниці.

  • У лютому 2018 року словацького журналіста Яна Куцяка і його наречену Мартіну Кушнірову застрелили в їхньому будинку неподалік від Братислави.
  • На момент вбивства 27-річний Куцяк спільно з журналістами OCCRP розслідував участь італійської мафії «Ндрангета» у підприємницькій діяльності країни й вивчав її зв'язки з урядом тодішнього прем'єра Роберта Фіцо.
  • Правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних, їх звинуватили в умисному вбивстві журналіста. Вбивство замовили за 70 тисяч євро.
  • У квітні 2019-го колишній військовий Мірослав Марчек зізнався у вбивстві Куцяка та його нареченої.
  • Вбивство журналіста спровокувало у Словаччині масові акції протесту і політичну кризу.
  • Через протести уряд прем'єра Фіцо пішов у відставку.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile