ENRU

Вбивство журналіста у Словаччині: президент заявив про можливість дострокових виборів

Президент Словаччини Андрій Кіска заявив, що дострокові вибори можуть допомогти відновити громадську довіру.

Про це повідомляє Reuters.

У неділю, 4 березня, Кіска повідомив про необхідність проведення переговорів з політичними партіями у зв’язку з убивством журналіста-розслідувача

«Я почну переговори з політичними лідерами про те, як вони уявляють майбутнє ... і як відновити довіру людей до їх власної держави», — зазначив президент.

Кіска заявив, що наразі розглядає два варіанти. Перший — формування нового уряду. Другий варіант — проведення дострокових виборів восени. Для цього знадобляться дві п’ятих голосів законодавців.

Нагадаємо, у Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Пару застрелили у їхньому будинку в місті Велка-Мака.

У зв'язку з цим у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічник прем'єр-міністра Марія Троскова.

Кучак — перший убитий журналіст в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов’язане з професійною діяльністю Кучака, який займався журналістськими розслідуваннями.

Відомо, що в його останньому матеріалі від 9 лютого йшлося про ймовірне податкове шахрайство компаній словацького бізнесмена Маріана Коцнера, пов’язане з розкішним житловим комплексом у Братиславі.

Торік журналіст заявляв, що Коцнер йому погрожував.

Цей скандал спровокував в Словаччині масові протести, під час яких учасники мітингу вимагали відставки глави МВС Роберта Калінака, у якого були ділові зв’язки з забудовником.

Словацький уряд запропонував винагороду 1 мільйон євро за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста