Світ

Вбивство журналіста у Словаччині: президент заявив про можливість дострокових виборів

4 березня, 2018 19:56
Світ/Вбивство журналіста у Словаччині: президент заявив про можливість дострокових виборів
Зберегти
Вигляд
Президент Словаччини Андрій Кіска заявив, що дострокові вибори можуть допомогти відновити громадську довіру.

Президент Словаччини Андрій Кіска заявив, що дострокові вибори можуть допомогти відновити громадську довіру.

Про це повідомляє Reuters.

У неділю, 4 березня, Кіска повідомив про необхідність проведення переговорів з політичними партіями у зв’язку з убивством журналіста-розслідувача

«Я почну переговори з політичними лідерами про те, як вони уявляють майбутнє ... і як відновити довіру людей до їх власної держави», — зазначив президент.

Кіска заявив, що наразі розглядає два варіанти. Перший — формування нового уряду. Другий варіант — проведення дострокових виборів восени. Для цього знадобляться дві п’ятих голосів законодавців.

Нагадаємо, у Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Пару застрелили у їхньому будинку в місті Велка-Мака.

У зв'язку з цим у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічник прем'єр-міністра Марія Троскова.

Кучак — перший убитий журналіст в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов’язане з професійною діяльністю Кучака, який займався журналістськими розслідуваннями.

Відомо, що в його останньому матеріалі від 9 лютого йшлося про ймовірне податкове шахрайство компаній словацького бізнесмена Маріана Коцнера, пов’язане з розкішним житловим комплексом у Братиславі.

Торік журналіст заявляв, що Коцнер йому погрожував.

Цей скандал спровокував в Словаччині масові протести, під час яких учасники мітингу вимагали відставки глави МВС Роберта Калінака, у якого були ділові зв’язки з забудовником.

Словацький уряд запропонував винагороду 1 мільйон євро за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста

Пов`язані новини