Нове наукове дослідження кліматологів суперечить побоюванням про те, що використання сонячної геоінженерії для боротьби зі зміною клімату може бути небезпечним. Відповідне дослідження оприлюднене у журналі Nature Climate Change, передає The Guardian.

Раніше вчені побоювались, що сонячна геоінженерія або так зване «штучне охолодження» може кардинально змінити кількість опадів та спричинити шторми у деяких частинах світу.

Йдеться, зокрема, про метод, який передбачає штучне розпилення в атмосфері Землі діоксиду сірки. Який, у свою чергу, «закриє» планету від сонячного тепла і таким чином охолодить її.

Нове дослідження показує, що охолодження Землі, достатнє для того, щоб «усунути» приблизно половину потепління, ймовірно, не зробить тропічні циклони більш інтенсивними і не погіршить доступність води, а також не спричинить екстремальні температури або екстремальні дощі.

Водночас багато експертів з клімату попереджають, що охолодження Землі, але збереження в атмосфері удвічі більшої кількості вуглекислого газу, ніж до індустріалізації, може поставити під загрозу деякі регіони.

Один науковець, який ознайомився з дослідженням, зазначив, що воно недостатньо всебічне, щоб дійти висновку, що сонячна геоінженерія буде безпечною.

При цьому співавтор дослідження Девід Кіт, професор Гарварду, який працює в галузі інженерії, заявив, що дослідники не повинні виключати метод геоінженерії.

«Ми не кажемо, що знаємо, що це спрацює, і ми повинні зробити це», — сказав він. За словами Кейта, основна ідея дослідження полягала в тому, що «існує ймовірність того, що сонячна геоінженерія дійсно може істотно знизити кліматичні ризики» і розглядатись як один із методів боротьби з глобальним потеплінням.

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження під патронатом ООН, людство має інвестувати $2,4 трлн в «зелену енергетику» для запобігання катастрофічним змінам клімату.

Поділитись: