Британські вчені попередили, що коронавірусне захворювання може призвести до хвилі пошкоджень мозку та неврологічних ускладнень, зокрема до запалення, психозів та делірію.

Про це йдеться у дослідженні Університетського коледжу Лондона.

Вчені описали 43 пацієнтів із COVID-19, які через захворювання зазнали тимчасової дисфункції мозку, інсультів, ураження нервів тощо.

«Нам ще належить з'ясувати, чи викличе пандемія (коронавірусу — ред.) епідемію великого масштабу, можливо, подібної до спалаху летаргічного енцефаліту у 1920-1930 роках після пандемії 1918 року», — сказав вчений Майкл Занді, який керував дослідженням.

У новому дослідженні науковці заявляють, що у дев'яти пацієнтів із коронавірусом, які перенесли запалення мозку, діагностували рідкісний стан — гострий дисемінований енцефаломієліт — який може з'явитися через вірусні інфекції та частіше діагностується у дітей.

Команда науковці заявила, що у лікарні Лондона спочатку за місяць фіксували хоча б одного пацієнта з таким станом, але згодом таких пацієнтів почали виявляти щотижня. За словами вчених, це «показує на значне збільшення» випадків.

Також науковці наголошують, що COVID-19 існує лише декілька місяців, тому довгострокові наслідки важко прорахувати. Водночас лікарям уже зараз потрібно знати про можливі неврологічні наслідки.

Наразі потрібно збирати глобальні дані про можливі наслідки коронавірусного захворювання, щоб зрозуміти, наскільки поширення неврологічні ускладнення, кажуть дослідники.

З початку епідемії у світі коронавірус виявили у понад 12 мільйонів людей, з низ 7 млн пацієнтів уже одужали та 551 тисяча померли від ускладнень.

Поділитись: