Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус під час брифінгу щодо ситуації з коронавірусом, Женева, Швейцарія, 7 липня 2020 року
Фото:

скриншот трансляції

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я в найближчі дні вирушать до Китаю, аби розслідувати обставини початку спалаху коронавірусу та його стрімкого поширення у світі.

Про це на брифінгу у вівторок, 7 липня, заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

«Завершені всі підготовчі дії, й експерти ВООЗ наступним доступним рейсом вирушать до Китаю, аби разом із китайськими колегами розробити науковий план для визначення тваринного джерела коронавірусної хвороби», — заявив Гебреєсус.

Він визнав, що протягом останніх тижнів «було багато обговорень джерела COVID-19». За словами гендиректора ВООЗ, фахівці Організації визначать масштаб і строки міжнародної місії з розслідування причин пандемії.

«Мета місії — покращення розуміння тваринних носіїв COVID-19 і з’ясовування того, як хвороба передалася від тварин до людей», — додав він.

Нагадаємо, ще 19 травня Всесвітня асамблея охорони здоров’я — вищий керівний орган ВООЗ — схвалила резолюцію, яка закликає розслідувати реагування різних країн світу на пандемію коронавірусу.

У резолюції міститься заклик провести «поступовий процес неупередженого, незалежного й усебічного оцінювання … з метою проаналізувати досвід, здобутий унаслідок міжнародного реагування на COVID-19, координованого ВООЗ».

Текст документа не містить жодної згадки про Китай і лише один раз згадує про необхідність встановлення «тваринного походження вірусу та шляху його появи серед людей».

Влада Австралії, яка однією з перших підтримала згадану резолюцію, зазначала, що документ має посприяти встановленню походження коронавірусу. За це країну одразу розкритикував Пекін, звинувативши Канберру «в політичній атаці».

Станом на 7 липня у світі коронавірусною хворобою хворіли чи хворіють понад 11,6 мільйона людей, із них понад 539 тисяч померли, водночас 6,3 мільйона одужали.

Поділитись: