Вчені створили мікроскопічного робота, який тонший за волосину та вміє ходити. Навіщо це
Фото:

Cornell University

Вчені з Корнелльського університету США створили мікроскопічного робота, що вміє ходити і якого не видно неозброєним оком. Вчені сподіваються, що у майбутньому такі роботи зможуть боротись з раковими клітинами у тілі людини.

Про це пише BBC.

Крихітні мікрочипи вже давно знайшли застосування в медицині, однак до цього часу вони були нерухомими. Група науковців зі США додала до такого чипу чотири «ноги», завдяки чому ним можна керувати.

Вчені надихнулись на створення мікроробота з оригамі (японського мистецтва складання фігур з паперу). Вони закріпили до однієї зі сторін плаского мікрочипа дві пластини та під невеликим розрядом току змусили кінцівки пластин згинатися та рухатись. Однак, робити це вони зможуть лише в одну сторону.

Навіщо це?

Створювати таких роботів можна вже у промислових масштабах ㅡ для виготовлення мільйона роботів потрібно буде менше ніж тиждень часу. Розробники пророкують використання цих роботів у мікроопераціях. Вони легко вводяться в організм та можуть знищувати ракові клітини чи бактерії.

Роботи-лікарі

У лютому інженери з нідерландського стартапу Microsure вперше випробували на людях робота-хірурга під назвою Musa. Він здатний зшивати судини діаметром до 0,3 мм. Роботом керує хірург, але переводить рухи рук у більш точні дії механізмів.

А раніше науковці з Ратґерського університету в Нью-Джерсі створили та успішно протестували робота для забору крові з людських вен. За допомогою ультразвукового сканера машина швидко знаходить вену і правильно вводить голку.

А у березні, коли почалася пандемія коронавірусу, в університетській лікарні Mater Misericordiae у Дубліні до роботи приступили роботи, які допомагають медсестрам виконувати повсякденні адміністративні обов’язки. Таким чином у персоналу з'явилося більше вільного часу на пацієнтів.

Поділитись: