Вчені розробили новий препарат для лікування одного з найагресивніших видів онкозахворювань — потрійного негативного раку молочної залози. Препарат не токсичний і не викликає серйозних побічних ефектів, на відміну від хімієтерапії.

Авторами дослідження є група вчених з Університету Арканзасу. Результати своє роботи вони опублікували в журналі Advanced Therapeutics.

Вчені поєднали новий клас наноматеріалів для доставки ліків в організм з вже розробленим препаратом і створили новий нанопористий матеріал, який націлюється і вбиває ракові клітини, не впливаючи на здоров’я.

Зазначається, що потрійний негативний рак молочної залози — один з найбільш агресивних і летальних. Його важко лікувати хімієтерапією, він часто потребує хірургічного втручання.

«Після раку шкіри рак молочної залози — найбільш поширена форма онкозахворювань в американських жінок. Як ми знаємо, тисячі людей помирають від раку грудей щороку. Пацієнти з потрійними негативними клітинами особливо вразливі через токсичний побічний ефект єдиного погодженого лікування цього типу раку. Ми вирішили цю проблему шляхом розробки нового препарату», — розповів керівник дослідження Хасан Бейзаві. 

Наразі препарат повинен ще пройти тести на ефективність і безпеку. 

Нагадаємо, вчені нещодавно з'ясували, що сполука під назвою дигомо-гама-ліноленова кислота (скорочено ДГЛК), яку синтезує організм людини, здатна вбивати ракові клітини.

Поділитись: