Вчені виявили сліди забрудненого повітря в плацентах жінок
Британські дослідники з Лондонського університету королеви Марії виявили, що токсичні речовини, якіпотряпляють в організм вагітних жінок з повітрям, осідають в їхніх плацентах
Британські дослідники з Лондонського університету королеви Марії виявили, що токсичні речовини, які потряпляють в організм вагітних жінок з повітрям, осідають в їхніх плацентах
Про це пише The Guardian.
Дослідження за участі матерів, що живуть в Лондоні, Велика Британія, виявило в їхніх плацентах частки шкідливих речовин, які містяться в забрудненому повітрі. Дослідники кажуть, що ймовірно ці частки також потрапляють і до плоду.
Раніше вчені передбачали, що забруднене повітря шкодить плодам, але механізм і масштаб шкоди були невідомі.
Дослідження вагітних тварин теж показали, що токсичні частки з повітря потрапляють до плоду разом з кров’ю матері.
«Це дуже хвилююча проблема – існує вагомий зв’язок між забрудненим повітрям, яким дихає мати, і шкодою для плоду», — каже Ліза Маяшита з дослідницької групи.
Учені радять вагітним жінкам уникати вулиць зі жвавим рухом і обирати найменш забруднені шляхи.
Попередні дослідження показали, що забруднене повітря збільшує ризик передчасних пологів і низької ваги плоду, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям у новонароджених.
До того ж, дослідження, яке провели в Китаї та опублікували в серпні 2018 року, продемонструвало зв’язок між забрудненням повітря і зниженням розумових здатностей людини.
Дослідження 500 тисяч новонароджених в Лондоні, опубліковане в грудні 2018 року, показало, що стан здоров’я вагітних в забруднених містах світу «близький до катастрофічного».
Також ми розповідали, що Сеульському національному університеті провели дослідження, яке виявило, що в жінок, які народжували п’ять або більше разів, на 70% частіше розвивалася хвороба Альцгеймера. Натомість перервана вагітність знижувала ризик захворювання майже вдвічі.
- Поділитися: