Британські дослідники з Лондонського університету королеви Марії виявили, що токсичні речовини, які потряпляють в організм вагітних жінок з повітрям, осідають в їхніх плацентах

Британські дослідники з Лондонського університету королеви Марії виявили, що токсичні речовини, які потряпляють в організм вагітних жінок з повітрям, осідають в їхніх плацентах

Про це пише The Guardian.

Дослідження за участі матерів, що живуть в Лондоні, Велика Британія, виявило в їхніх плацентах частки шкідливих речовин, які містяться в забрудненому повітрі. Дослідники кажуть, що ймовірно ці частки також потрапляють і до плоду.

Раніше вчені передбачали, що забруднене повітря шкодить плодам, але механізм і масштаб шкоди були невідомі.

Дослідження вагітних тварин теж показали, що токсичні частки з повітря потрапляють до плоду разом з кров’ю матері.

«Це дуже хвилююча проблема – існує вагомий зв’язок між забрудненим повітрям, яким дихає мати, і шкодою для плоду», — каже Ліза Маяшита з дослідницької групи.

Учені радять вагітним жінкам уникати вулиць зі жвавим рухом і обирати найменш забруднені шляхи.

Попередні дослідження показали, що забруднене повітря збільшує ризик передчасних пологів і низької ваги плоду, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям у новонароджених.

До того ж, дослідження, яке провели в Китаї та опублікували в серпні 2018 року, продемонструвало зв’язок між забрудненням повітря і зниженням розумових здатностей людини.

Дослідження 500 тисяч новонароджених в Лондоні, опубліковане в грудні 2018 року, показало, що стан здоров’я вагітних в забруднених містах світу «близький до катастрофічного».

Також ми розповідали, що Сеульському національному університеті провели дослідження, яке виявило, що в жінок, які народжували п’ять або більше разів, на 70% частіше розвивалася хвороба Альцгеймера. Натомість перервана вагітність знижувала ризик захворювання майже вдвічі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile