Вчені запропонували будувати житло на Марсі з космічного пилу та людської крові й поту
Британські науковці запропонували спосіб, який потенційно допоможе подолати проблему перевезення на Марс будівельних матеріалів: за їхніми словами, цеглу можна створити за допомогою космічного пилу, крові, поту та сечі космонавтів.
Дослідження опублікували у Materials Today Bio, повідомляє Манчестерський університет.
Вартість транспортування однієї цегли з Землі на Марс оцінюється у 2 мільйони доларів, що робить будування колоній на планеті надзвичайно дорогим. Тож вчені пропонують використовувати для будівництва матеріали, які є поряд: космічний пил і самих космонавтів.
Наприклад, на Міжнародній космічній станції астронавти очищують сечу на 90-95% та перетворюють її на питну воду. У Манчестерському університеті пропонують поєднувати білок із плазми крові людини з космічним пилом для отримання матеріалу, подібного до бетону. Вчені назвали матеріал AstroCrete — він мав приблизну таку ж міцність, як і земний бетон.

Крім того, вчені виявили, що додавання сечовини, яку виробляє організм та яка виводиться разом із сечею, потом і сльозами, збільшує міцність матеріалу. З сечовиною AstroCrete навіть міцніший за звичайний бетон.
Британські науковці підрахували, що за час дворічної місії на Марсі завдяки екіпажу з шести людей можна виготовити понад 500 кг AstroCrete. Кожен член екіпажу міг би виготовити достатню кількість космічного бетону, щоб розширити місце проживання для принаймні ще одного члена екіпажу. Також вчені запевняють, що новий матеріал можна використовувати у 3D-принтері.
- Поділитися: