Американські вчені зуміли частково відновити мозок за чотири години після того, як тварини були вбиті. Дослідження показало, що смерть клітин мозку може бути зупинена і що деякі зв'язки в мозку можна відновити. Це відкриття може допомогти у вивченні хвороби Альцгеймера.

Як пише BBC, вчені з Єльського університету відновили клітинну активність і кровообіг у мозку мертвої свині за допомогою «штучної крові». Це підігріта до температури тіла поживна речовина, яка має безклітинну формулу на основі гемоглобіну. На реанімацію свинячого мозку пішло чотири години.

«Ми не спостерігали вид організованої електричної активності, пов’язаної зі сприйняттям, усвідомленням або свідомістю. Клінічно визначено, що це не живий мозок, а мозок із клітинною активністю», — пояснив автор дослідження Звонімір Врселя.

Система BrainEx, яка постачає «штучну кров» у померлий мозок свого роду, може частково зберегти структуру мозку і його життєдіяльність протягом 10 годин після смерті. Технологія не дає можливості оживити мертвий організм, однак дає можливе рішення для відновлення кровоносних судин, активації метаболізму та підтримки життєдіяльності клітин.

Аби використати подібну систему в експерименті з людськими мізками, вченим потрібно створити такий склад «штучної крові», який підходитиме людському організму і зможе живити людський мозок після смерті.

«Нова технологія відкриває можливості для вивчення складних клітинних з’єднань і функцій, що губляться при збереженні зразків (мозку — ред.) іншими способами. Це також може просунути дослідження лікування мозку після втрати кровообігу, наприклад, під час серцевого нападу», - зазначив керівник дослідження Андреа Беккел-Мітченер. 

Це дослідження перевертає уявлення про те, як помирає мозок, адже багато хто був переконаний, що це стається швидко і незворотно без запасу кисню.

«Ми показуємо, що процес загибелі клітин є поступовим, поетапним процесом. І що деякі з цих процесів можуть бути або відкладені, сповільнені, або навіть скасовані», — зазначив професор неврології в Єльському університеті.

Нагадаємо, раніше інженери винайшли пристрій для відстеження активності мозку під час руху.

Поділитись: