Інженери винайшли пристрій для відстеження активності мозку під час руху
Учені зРокфеллерівського університету винайшли прилад, який здатний показувати роботу нейронівпацюків навіть під час руху.
Учені з Рокфеллерівського університету винайшли прилад, який здатний показувати роботу нейронів пацюків навіть під час руху.
Про це повідомляє Science Daily.
Раніше дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі провели експеримент, у ході якого спостерігали за активністю нейронів в невеликій області мозку мишей. При цьому піддослідні мали залишатися нерухомими, оскільки інакше обладнання не сприймало сигнал.
Тепер інженерам вдалося створити невеликий пристрій, який складається з мікроскопа та світлочутливого CMOS сенсора, що схожий на матрицю камери мобільного телефона.
Будова пристрою для дослідження мозку Матеріали дослідження
Як і в попередніх подібних експериментах, вчені генетично модифікували нейрони пацюків так, щоб вони підсвічували під час активності. Все це дозволило спостерігати за роботою 810 нейронів на ділянці гіпокампу розміром 700 × 600 × 360 мікрометрів.
Керівник розробки Аліпаша Вазирі (Alipasha Vaziri) прокоментував результати:
«До цього моменту ніхто не міг зафіксувати, як різні нейрони, що розташовані на різній глибині, взаємодіють один з одним під час вільного руху гризуна».
Він визнає, що пристрій недосконалий. У майбутньому вчені мають полегшити мікроскоп, який зараз важить чотири грами, і збільшити площу досліджуваної ділянки мозку.
Раніше ми розповідали, як біологам вдалося «вимкнути» страх у мозку мишей.
- Поділитися: