Харчування може впливати на рухливість і спадковість сперматозоїдів за кілька тижнів. До такого висновку дійшли вчені Лінчепінського університету Швеції.

Відповідну статтю опублікували в журналі PLOS Biology.

«Ми бачимо, що харчування змінює рухливість сперматозоїдів і можемо пов’язати це з конкретними молекулами», — сказала глава групи дослідників Аніта Ост.

Вона зазначила, що стан сперми може погіршуватись під впливом різних зовнішніх факторів, таких як ожиріння і пов’язані з ним захворювання.   

Науковці дослідили, як дієта, в якій є надлишок цукру, впливає на молекули коротких РНК — tsRNA. Саме від них залежить рухливість сперматозоїдів.

Експеримент провели з 15 здоровими чоловіками, які протягом двох тижнів дотримувалися здорової дієти. Однак від початку другого тижня в раціон чоловіків додали велику дозу цукру, еквівалентну 3,5 літра солодкої води або 450 грамам солодощів на день.

Стан сперми аналізували перед початком експерименту, після першого тижня (зі здоровим раціоном) і другого (з надлишком цукру в раціоні). Всього після тижня правильної дієти рухливість сперматозоїдів збільшилась.

«Робота демонструє, що рухливість сперматозоїдів можна змінювати за короткий час і що це тісно пов’язано з харчуванням. Все це має велике значення для медицини, однак ми поки не можемо сказати, були ці позитивні зміни зумовлені цукром, чи іншими складниками здорової дієти», — підсумувала Аніта Ост.

Раніше вчені з'ясували, що фізичні вправи перед сніданком допомагають активніше спалювати жир, ніж вправи після прийому їжі.

Поділитись: