Ведучий телеканалу «Прямий» Тарас Березовець вибачився перед послинею Франції в Україні через свій пост, у якому пов’язав пожежу в Соборі Паризької Богоматері з візитом кандидата у президенти Володимира Зеленського.

«Мій пост про трагедію Нотр-Даму був недоречним. Нотр-Дам — це перлина всесвітньої спадщини, і, звичайно ж, прив’язка його до українських виборів могла зашкодити почуттям багатьох людей. Я хотів би ще раз вибачитися перед Ізабель Дюмон. Це був важкий урок», — написав Березовець у Twitter.

Напередодні Березовець написав, що «Макрону дуже пощастило, що після приїзду Зеленського згорів всього лише Собор Паризької Богоматері. А міг би і Єлисейський палац спалахнути».

Коментуючи його допис Дюмон написала: «Як вам не соромно?! Ганьба».

Після цього Березовець питав у Fecebook, чим його «жарт» про Нотр-Дам відрізняється від жартів «95 Кварталу». Тоді він не вибачився за свій пост, хоч і стверджував, що не хотів ображати почуття інших.

Згодом Березовець видалив свій пост у Twitter.

«Собор в моєму пості був усього лише невдалою метафорою, і тому я видаляю свій неоднозначний жарт із минулого поста», — написав він.

Нагадаємо:

  • Увечері 15 квітня у столиці Франції загорівся дах Собору Паризької Богоматері. Пожежа виникла близько 20:00. Через вогонь вже обвалився шпиль собору та його дах.
  • Президент Франції Еммануель Макрон скасував звернення до нації через пожежу в Соборі Паризької Богоматері.
  • Під час пожежі у Соборі вдалось врятувати терновий вінець Ісуса Христа, викуплений королем Людовіком Святим в XIII столітті у Венеції.
  • Основну конструкцію Собору Паризької Богоматері також вдалося врятувати.
  • Причина пожежі поки що невідома, утім чиновники пов'язують її з роботами з реконструкції. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Під час «боротьби з полум'ям» серйозно постраждав пожежник.
  • Французький бізнесмен Франсуа Анрі-Піно заявив про готовність пожертвувати 100 мільйонів євро на відновлення пошкодженого в пожежі середньовічного Собору Паризької Богоматері.
  • Після 12 годин боротьби з вогнем пожежу повністю загасили.

Собор Паризької Богоматері — кафедральний храм Паризької архідієцезії (архієпископства), розташований на острові Сіте, на місці першої християнської церкви Парижа, базиліки Святого Стефана. Його почали будувати в 1163 році, а завершили у 1345-му. Собор є п'ятинефною базилікою, він присвячений Діві Марії. Цей храм є одним з найвідоміших у світі витворів готичного мистецтва.

Поділитись: