Велика Британія наклала санкції на причетних до ПВК «Вагнер», але зняла їх з олігарха Тінькова

Уряд Великої Британії розширив санкційний список, запроваджений у відповідь на діяльність приватної військової компанії «Вагнер» в Африці. Водночас санкції зняли з російського олігарха Олега Тінькова.

Про це йдеться на урядовому порталі країни.

Так, під санкції Великої Британії потрапили:

  • близький співробітник євгена пригожина та колишній інструктор ПВК «Вагнер» у Центральноафриканській Республіці Олександр Малолєтко;
  • один із керівників ПВК «Вагнер», що відповідає за діяльність угруповання в Африці, зокрема в ЦАР, Костянтин Пікалов;
  • голова ПВК «Вагнер» у ЦАР та радник президента африканської країни з безпеки Віталій Перфільєв;
  • представник ПВК «Вагнер» у ЦАР та відповідальний за постачання російських військових інструкторів до Республіки Олександр Іванов;
  • відповідальний за проведення політики впливу групи «Вагнера» в ЦАР та очільник місцевого відділення російського дому — культурного підрозділу МЗС росії Дмитро Ситий;
  • керівник найманцями ПВК «Вагнер» у Малі Іван Маслов;
  • директор компанії Meroe Gold, який прикриває операції ПВК «Вагнер» у Судані та відповідає за експорт золота до рф Михайло Потепкін;
  • очільник компанії M-Invest, яка прикриває операції групи «Вагнера» в Судані та відповідає за експорт золота до рф Андрій Мандель.

Крім того, санкції запровадили до компаній, які стосуються діяльности ПВК «Вагнер». Так, у підсанкційний список увійшли:

  • контрольована ПВК «Вагнер» охоронна компанія, яка забезпечує захист високопосадовців ЦАР, Sewa Security Services;
  • Meroe Gold, що слугує прикриттям операцій угруповання «Вагнер» у Судані;
  • гірничодобувний і медіаконгломерат Lobaye Invest Sarl, який забезпечує підтримку діяльности ПВК «Вагнер» у ЦАР.

Водночас зі санкційного списку виключили російського олігарха Олега Тінькова, який є засновником підсанкційного банку Tinkoff. Причини рішення не оголошували. росіянин перебував під санкціями з березня 2022 року. Вони передбачали арешт активів і заборону на надання трастових послуг.

До цього видання Times повідомляло, що британський мільярдер Річард Бренсон попросив владу Великої Британії зняти санкції з Олега Тінькова.

Що передувало?

Раніше уряд Великої Британії додав до санкційного списку причетних до примусової депортації українських дітей, російського пропагандиста Антона Красовського і дитячий центр «Артек» в тимчасово окупованому Криму.

Крім цього, тоді Велика Британія додатково запровадила транспортні санкції проти десяти росіян. Під обмеження на володіння, реєстрацію та використання суден і літаків потрапили російські олігархи, гендиректор «Рособоронекспорту» Олександр Міхєєв, президент-голова «Внешторбанку» (ВТБ) Андрій Костін й обвинувачуваний у державній зраді Віктор Медведчук.

Автор: Олександр Донець