Велика Британія проведе свою першу глобальну конференцію на тему ЛГБТ+. В уряді призначили представника з цього питання

Уряд Великої Британії створив посаду спеціального представника з прав ЛГБТ+, а також оголосив про проведення в червні 2022 року своєї першої глобальної конференції, присвяченої дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.
Про це йдеться в повідомленнях британського уряду.
Зокрема, спецпредставником із питань прав ЛГБТ+ при уряді Великої Британії стане Нік Герберт — член Палати лордів від Консервативної партії. У 2015-2019 роках як член Палати громад Герберт очолював міжпарламентську групу з питань прав ЛГБТ+ у світі.
Герберт — відкритий гей: у 2009 році він уклав цивільне партнерство з Джейсоном Ідсом. Він також був першим відкритим представником ЛГБТ+, обраним до Консервативної партії.
На своїй посаді Герберт, зокрема, буде координувати організацію глобальної конференції з питань прав ЛГБТ+ «Безпечно бути собою» (Safe To Be Me), яка відбудеться 27-29 червня 2022 року — на 50-ту річницю першого прайду в Лондоні.
Як зазначається в пресрелізі британського уряду, це буде «найбільша подія свого роду, присвячена реформі законодавства, протидії насильству й дискримінації та забезпеченню рівного доступу до громадських послуг для ЛГБТ+-людей».
Посада спецпредставника з питань прав ЛГБТ+ в британському уряді з’явилася вперше, хоча раніше від таких планів на Даунінґ-стріт відхрещувалися. Аналогічні посади до цього вже були запроваджені, приміром, у США та Канаді.
Нинішній уряд прем’єра-консерватора Бориса Джонсона (а особливо представницю уряду з питань рівності Ліз Трасс) критикували через непослідовну політику щодо прав ЛГБТ+-спільноти, зазначає Pink News.
Так, тривалий час Трасс відмовлялася вносити зміни в законодавство, які б заборонили конверсійну терапію. Зрештою, їх було оголошено в програмі уряду під час останньої промови королеви, тому ініціатива має бути винесена на обговорення.
А новостворена Комісія з питань рівності та прав людини підтримала звернення Маї Форстейтер — британки, яка намагалася через суд довести, що її відмова сприймати трансжінок як жінок є «філософським переконанням».
За даними Rainbow Index 2020, який для європейських країн щороку укладає Міжнародна асоціація геїв і лесбійок (ILGA), Велика Британія була на дев'ятому місці із 49 за рівнем дотримання прав ЛГБТ+-людей. До 2015 року країна очолювала рейтинг.
- Поділитися: