Велика Британія застосує положення «акту Магнітського» після виходу з Європейського Союзу.

Про це повідомив очільник британського МЗС Домінік Рааб, повідомляє видання The Sunday Telegraph.

Так, йдеться про положення закону «Про санкції та боротьбу з відмиванням грошей», які стосуються порушень прав людини.

«Це означає, що порушники прав людини, де б у світі вони не були, зіткнуться з наслідками своїх дій: їхні активи у Сполученому Королівстві будуть заморожені, а на поїздки сюди буде введена заборона. Ми гарантуємо, що Великобританія, яка стане глобальною, не є безпечним притулком для тих, хто отримує вигоду з мук інших», — зазначив міністр.

Раніше засновник інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільям Браудер, у якому працював юрист Сергій Магнітський, засудив Велику Британію за те, що вона не запровадила санкції щодо порушників прав людини в Росії відповідно до «Акту Магнітського».

«Акт Магнітського» розробили у 2012 році в США — він визначав людей, причетних до загибелі в слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського. Документ запроваджував заборону на в'їзд до США та фінансові санкції низці російських чиновників. Згодом свої «акти Магнітського» схвалили Канада і країни Балтії.

Велика Британія схвалила першу частину документу у 2017, також у 2018 «поправку Магнітського» включили в законопроєкт із боротьби з відмиванням грошей після отруєння в березні 2018 року колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

Поділитись: