Влада Великої Британії офіційно засудила дії Катару і підтвердила, що дві їхні громадянки були серед тих жінок, яких оглядали медики в аеропорту Дохи начебто через те, щоб «пересвідчитися, що вони не народжували».

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії, цитує The Guardian. 

Британські дипломати назвали огляд жінок у катарському аеропорту «абсолютно жахливою» ситуацією і сподіваються, що в майбутньому це не повториться. 

Зі свого боку у міністерки закордонних справ Австралії Маріс Пейн заявили, що поводження з жінками було «образливим і недоречним».

А що сталося?

2 жовтня у терміналі аеропорту в столиці Катару Досі знайшли новонароджене немовля. Працівники авіакомпанії Qatar Airways затримали рейс і відправили всіх жінок на ньому — більшість були австралійками — на медогляд, щоб встановити, якій із матерів належала дитина.

Один із пасажирів літака розповів The Guardian, що десь через три години після планованого часу злету представники авіакомпанії попросили жінок на борту зійти з рейсу. Пізніше їх повернули, але ті були «дуже засмучені», пригадує чоловік.

«Одна з них точно плакала, вони обговорювали, що сталося, і казали, що це було неприпустимо й огидно», — додав він.

Жінки розповіли чоловікові, що їх відвели до лікарки, яка попрохала їх роздягнутися догола, а після цього оглянула їхні статеві органи, аби визначити, котра з них нещодавно народила. Відбувся огляд без їхньої згоди й попереднього відома.

Поділитись: