Велика Британія закликала Росію взяти на себе відповідальність за знищення пасажирського літака рейсу MH17, який був збитий на Донбасі улітку 2014 року.

Велика Британія закликала Росію взяти відповідальність за знищення пасажирського літака рейсу MH17, який був збитий на Донбасі улітку 2014 року.

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Сполученого Королівства Бориса Джонсона.

«Кремль вважає, що може діяти безкарно. Влада Росії повинна відповісти за свої дії стосовно літака МН17», — наголосив він.

Також глава британського МЗС висловив повну підтримку Австралії та Нідерландам, які закликали РФ взяти на себе відповідальність за збиття літака рейсу МН17.

Джонсон підкреслив, що цей випадок є прикладом зневаги Кремля до невинних життів.

Взяти на себе відповідальність за збиття МН17 Росію закликали ЄС та НАТО.

Раніше Міністерство оборони РФ заявило, що на їхньому озброєнні немає ракети, якою збили рейс МН17.

24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області

25 травня Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у катастрофі рейсу МН17.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

/Павло Калашник

Поділитись: