Європейська комісія «За демократію через право» (Венеційська комісія) дійшла висновку, що Парламентська асамблея Ради Європи не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ, зокрема Росії, яка анексувала частину іншої держави.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Відповідний висновок, який офіційно планують оприлюднити 9 грудня, був підготовлений за запитом регламентного комітету ПАРЄ для роз’яснення того, чи має Асамблея право визнавати повноваження делегації російської Держдуми. У комітеті зауважили, що під час обрання депутатів до Держдуми за партійним списками брали участь виборці з анексованого Криму.

Венеційська комісія підтвердила, що і сама Рада Європи, і її держави-члени «мають чітке зобов’язання не визнавати анексію, явно чи неявно».

У документі підкреслюється, що обов’язок відмовлятися визнавати анексію поширюється також на ПАРЄ. Водночас, на думку Комісії, «це не обов’язково повинно призводити до позбавлення повноважень усієї делегації тієї держави, що здійснила анексію». 

Водночас, у Венеційській комісії наголосили на можливості застосування інших санкцій/обмежень у ПАРЄ проти депутатів від РФ, обраних за партійними списками, лише через факт голосування за них в анексованому Криму, при чому в окремих випадках оцінювати можливе навіть повне позбавлення повноважень всіх або частини російських делегатів.

Зокрема, значення має те, чи були кримські голоси вирішальними для обрання депутатів чи партії, яка потрапила до Держдуми.

Також відзначається, що ПАРЄ може із часом збільшити перелік можливих санкцій щодо держави, що здійснила анексію.

Аналіз концентрується на тих російських депутатах, які були обрані за партійними списками, однак рішення містить непрямі вказівки на те, що мажоритарні депутати Думи, обрані в Криму, або ж члени Ради Федерації мають всі підстави не бути визнаними у якості членів асамблеї.

Нагадаємо, 23 вересня делегація України офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ через повернення Росії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile