Венедіктова викликала голову КСУ Тупицького для вручення нової підозри ㅡ адвокат
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова викликала голову Конституційного Суду Олександра Тупицького до Офісу Генпрокурора для вручення нової підозри.
Про це повідомив адвокат Ростислав Кравець.
Він опублікував фото повістки про виклик Тупицькому, згідно з якою той має 16 липня прибути до Офісу Генпрокурора для вручення повідомлення про підозру у кримінальному провадженні.
Адвокат заявляє, що повістку доставили о 21:55 нібито з порушенням норм КПК.
Так, за словами адвоката, справа стосується рішення від 27 жовтня 2020 року за заявою народного депутата Ярослава Юрчишина. Сам депутат повідомляв, що станом на 30 жовтня за його заявою у Єдиному реєстрі судових розслідувань зареєстрували кримінальне провадження за ст. 109 (замах на захоплення влади) щодо суддів КСУ.
«У межах цього провадження цілком законно, не політично, можна довести чи ні змову з метою захоплення влади. Окремі компоненти цієї справи можуть перегукуватися з розслідування НАБУ щодо Окружного адміністративного суду Києва. Там вовчі судді зізнаються, що вже "захопили КСУ"», ㅡ зазначав тоді Юрчишин.
Оновлено: як вказано у Єдиному державному реєстрі судових рішень, згадану адвокатом Тупицького справу про замах на захоплення влади об'єднали ще з одним провадженням.
У документі йдеться про те, що, перебуваючи на посаді судді та голови Конституційного Суду, Тупицький не дотримався положень статті 46 закону України «Про запобігання корупції» та 29 травня 2020 року подав щорічну декларацію за 2019 рік, яка містила неправдиві дані.
Незадеклароване майно оцінили у 276 тисяч гривень. Йдеться про земельну ділянку площею 126 квадратних метрів, на яку Тупицький набув право власності за законодавством РФ у 2018 році. Журналісти програми «Схеми» розповідали, що він не задекларував землю в Криму.
Тупицький ㅡ голова КСУ?
Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ президента Володимира Зеленського, яким той звільнив Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду.
Наприкінці березня Володимир Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. У документі зазначено, що зробили це «з метою гарантування дотримання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».
За законом президент не має повноважень звільняти суддів КСУ — це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін вирішили оскаржити указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулася до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.
Речник Зеленського Сергій Никифоров заявив, що президент неприємно здивований рішенням ВСУ та назвав це «відвертою спробою повернути Олександра Тупицького до стерна Конституційного Суду».
Водночас радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що рішення ВСУ «суперечить юридичній логіці».
Справа Тупицького
У січні ДБР повідомило про підозру Тупицькому за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).
До того, у грудні 2020 року, журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Він також нібито вмовляв одного з фігурантів справи не свідчити проти нього та іншого причетного до справи судді.
Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Того ж грудня 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького на два місяці, який глава держави потім продовжив ще на місяць.
- Поділитися: