Верховна Рада попередньо підтримала закон, який розширить можливості чоловіків у догляді за дітьми
Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №3695, який має розширити можливості чоловіків брати декретну відпустку для догляду за дитиною.
Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
За відповідний законопроєкт на засіданні у вівторок, 1 грудня, проголосував 301 депутат.
Цей закон, зокрема, передбачає можливість взяти одноразову оплачувану відпустку на 14 днів:
- чоловіку, дружина якого народила дитину;
- батьку дитини, що не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але пов'язаний побутом, взаємними правами та обов'язками;
- бабі, діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною (якщо мати виховує дитину одна).
Також батько, як і мати, зможе взяти відпустку по догляду за дитиною до 3 років з виплатою допомоги відповідно до законодавства. Так, один з батьків може взяти частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати.
Для чоловіків, що мають багатодітну родину або родину, у якій є дитина з інвалідністю, можна буде брати додаткову відпустку по догляду за дитиною.
Окрім цього, чоловіки, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, зможуть просити про скорочення тривалості робочого часу за власний кошт.
А яка ситуація із доглядом за дитиною зараз?
Наразі право батька піти в декретну відпустку по догляду за дитиною закріплене у Кодексі законів про працю України (ст. 179). Якщо чоловік правильно подав заяву, то компанія зобов’язана відпустити його в декрет.
Однак такою відпусткою батько може скористатися лише у разі, коли мати дитини вийшла на роботу або перебуває тривалий час у лікарні.
Водночас батько або чоловік-опікун людини з інвалідністю з дитинства, який виховує її без матері, може взяти додаткові 10 днів відпустки.
Як зазначали у Мінсоцполітики, на 1 січня 2019 року матеріальну допомогу при народженні дитини з понад мільйона людей отримали 15 тисяч чоловіків. Сталося це як раз тому, що такі виплати оформлюються на батьків у декреті.
- Поділитися: