Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким знижується «зелений» тариф на електроенергію.

За відповідне рішення проголосували 288 депутатів.

Так, документ передбачає зниження «зеленого» тарифу для сонячних та вітроелектростанцій (які введено в експлуатацію з 2013 р.), встановлює граничні ціни у аукціонах та запроваджує відповідальність за небаланси відпущеної електроенергії гарантованому покупцю.

Як повідомив ініціатор законопроєкту, прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав таке рішення компромісним. За його словами, документ дозволить зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

«На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дозволить зменшити об’єм виплат «зеленій генерації» приблизно на 2 млрд євро», — заявив глава уряду.

Окрім цього, Рада також зобов’язала Кабмін передбачити у державному бюджеті видатки на фінансову підтримку гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

Поділитись: