Велика палата Верховного суду відмовилась розривати іпотечні договори між компанією «Ерлан» Ігоря Коломойського та Національним банком України за кредитом рефінансування, який Нацбанк надав ПриватБанку до його націоналізації.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що Верховний суд визнав, що проведення націоналізації ПриватБанку не є вагомою причиною розривати договори іпотеки та поручительства. Так, до націоналізації ПриватБанку, «Ерлан» надала Нацбанку майно загальною вартістю 3 мільярди гривень. Наразі Верховний суд відмовився повертати це майно із застави доти, доки Коломойський не розрахується за взятими кредитами.

«Верховний Суд погодився з правовою позицією Національного банку, і таким чином, сформував судову практику в цій категорії справ. Наразі майнові поручителі за кредитами рефінансування ПриватБанкунамагаються в судах розірвати іпотечні договори, посилаючись на істотну зміну обставин», — повідомив начальник Управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку ВікторГригорчук.

10 липня Верховний суд вивів з-під іпотеки ПриватБанку земельні ділянки компанії Коломойського.

Напередодні заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Поділитись: