Верховний суд не задовольнив скаргу ПриватБанку та підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, вивівши з-під застави ПриватБанку 41 земельну ділянку на Одещині. Ділянки перебували у заставі за кредитом, який ПриватБанк надав компанії «Гаджибей», яку пов’язують з Ігорем Коломойським.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення Верховного суду.

Так, Верховний суд частково задовольнив вимоги «Гаджибей» та визнав недійсними договори іпотеки, які компанія уклала з ПриватБанком у 2016 році, перед проведенням націоналізації.

Зазначається, що компанія «Гаджибей» намагалася вивести земельні ділянки з-під застави ще Національного банку, якому їх передав ПриватБанк за кредитами рефінансування, однак цю вимогу суд відхилив.

Судова тяганина щодо земельних ділянок компанії триває близько 1 року. Суди першої інстанції стали на сторону компанії «Гаджибей» та скасували договір про передачу землі у заставу ПриватБанку, однак Верховний суд повернув цю справу на повторний розгляд, після чого апеляційний суд знову став на сторону компанії проти банку.

Раніше на дані земельні ділянки наклав арешт Печерський суд Києва у справі про виведення з ПриватБанку 19 мільярдів гривень кредиту рефінансування компаніями Ігоря Коломойського.

Напередодні заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Поділитись: