Верховний суд Польщі залишить без подальшого розгляду скаргу щодо президентських виборів опозиційного блоку «Громадянська коаліція», висуванцем від якої був головний опонент Дуди Рафал Тшасковський.

Рішення суд ухвалив 1 серпня, повідомив його прессекретар Олександр Степковський, передає Onet.

Верховний суд постановив, що скарга виходить за межі положень, окреслених у Виборчому кодексі. На думку суду, вона не стосувалася процесу голосування чи визначення результатів виборів.

Відтак, тільки якщо вибори визнають недійсними, Надзвичайна палата з контролю і зв’язків з громадськістю зможе розглянути питання, які не зазначені у Виборчому кодексі.

У суді також стверджують, що «Громадянська коаліція» не надала належних доказів на підтримку своїх претензій. Там кажуть, що заявник описав порушення на веб-сайті, а також надав декілька томів роздруківок без їхньої перевірки.

«Багато з них не мали вказівок щодо місця, де сталося порушення, і тому Верховний суд не міг визначити правдивість цих подій», — додали у пресслужбі.

Свою скаргу до Верховного суду опозиційний блок «Громадянська коаліція» головного опонента Дуди Рафала Тшасковського подав у середині липня.

Керівництво опозиційної партії переконане, що на виборах були порушені принципи рівності та загальності, оскільки чинного президента Анджея Дуду, який в результаті виборів пішов на другий термін, підтримував «увесь державний апарат».

Окрім того, опозиція звинувачує суспільно-правове телебачення країни в тому, що воно не приховувало симпатій до чинного президента.

У своєму поданні «Громадянська коаліція» навела свідчення близько двох тисяч виборців, які повідомляли про проблеми з реєстрацією на вибори, запізніле надходження виборчих документів та перешкоди при голосуванні за кордоном.

Загалом Верховний суд отримав понад 5,8 тисячі скарг. З них 65 він підтримав, але назвав такими, що не вплинули на результати виборів. Остаточне рішення щодо визнання виборів дійсними суд має оголосити 3 серпня. 

Нагадаємо, за результатами підрахунку 100% голосів, відданих під час другого туру президентських виборів у Польщі 12 липня, за чинного президента Анджея Дуду проголосували 51,03% виборців.

За опонента Дуди, представника партії «Громадянська платформа» Рафала Тшасковського, віддали голоси 48,97% виборців. Таким чином, розрив між результатами кандидатів склав трохи більше ніж 2%, або понад 422 тисяч із майже 20,5 мільйона голосів.

Поділитись: