Верховний суд України ухвалив визнав, що попередні судові інстанції, які розглядали справу про розсекречення декларацій керівництва Служби безпеки України, діяли неправомірно, та повернув цю справу на повторне слухання суду першої інстанції.

«Своїм рішенням Верховний суд змусив нас повторно проходити всі інстанції судів, що затягне розгляд справи як мінімум ще на два роки. Майже стільки ми вже судимося з СБУ», — повідомила юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

У ЦПК вважають, що таким чином Верховний суд затягує процес розсекречення декларацій та ускладнює подальше оскарження цього рішення у Європейському суді з прав людини.

«У СБУ незаконно засекретили навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента», — додають у ЦПК.

Зазначимо, що мова йде, зокрема, про розсекречення декларацій заступника голови СБУ Павла Демчини.

Нагадаємо, НАБУ склало повідомлення про підозру щодо Демчини в незаконному збагаченні. Демчина ж заявив про свою невинуватість та попросив генпрокурора провести розслідування дій детектива НАБУ.

Зазначимо, у матеріалі «Слідства.Інфо» щодо статків Демчини йдеться, зокрема, про те, що попри невеликі офіційні статки чиновника, його цивільна дружина є власницею 4 елітних автівок та мешкає в розкішному заміському маєтку.

Після виходу в ефір цього матеріалу, Демчина звернувся до НАБУ з проханням допитати журналістів. Повідомлялося, що сам Демчина попросив зареєструвати провадження та перевірити матеріали розслідування.

Згодом Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження щодо Демчини, розслідування якого взяло на себе НАБУ.

Детальніше про статки посадовця СБУ дивіться у матеріалі «Слідства.Інфо»: «Демчина з іншого життя»: таємні статки скандального заступника голови СБУ.

14 листопада 2017 року заступник голови СБУ подав до суду на Громадське та інші ЗМІ.

25 серпня 2017 року Порошенко присвоїв звання генерал-лейтенанта Павлу Демчині.

Поділитись: