Життя

У ЦВК пояснили, що виборці з ID-паспортами не матимуть проблем під час голосування

Інтерфакс-Україна
Життя/У ЦВК пояснили, що виборці з ID-паспортами не матимуть проблем під час голосування
Зберегти
Вигляд
lead
Голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук 13 листопада заявила, що закон про вибори президента не передбачає ID-паспорти, а отже «деякі процедури за старим законом просто неможливо буде виконати».

«Наприклад, кандидат має надати ксерокопії сторінок паспорта, але виникає питання, як це робити у випадку з ID-картою», — пояснила голова ЦВК. Сліпачук наголосила, що необхідно внести точкові зміни до закону про вибори президента.

Голова прес-служби ЦВК Костянтин Хівренко зазначив, що виборців «це не стосується жодним чином», передає УНІАН. Він зазначив, що законодавство не дозволяє потенційним кандидатам в президенти — власникам ID-паспортів бути зареєстрованими кандидатами, оскільки вони повинні подавати ксерокопії сторінок саме паперових паспортів.

УТОЧНЕННЯ: У попередній редакції новини ішлося про те, що виборці не зможуть проголосувати за ID-картою. Це не відповідає дійсності, адже у ЦВК уточнили, що питання ID-карток стосується лише канидатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентські вибори коштуватимуть бюджету 2,3 млрд грн — ЦВК

5 жовтня 2018-го головою Центральної виборчої комісії обрали Тетяну Сліпачук.

Станом на 8 жовтня налічується 28 потенційних кандидатів, які мають намір взяти участь у президентських виборах 2019 року.

Кампанія до виборів президента в Україні розпочинається 31 грудня. Вибори президента України відповідно до Конституції України і закону України «Про вибори президента України» повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України повинні відбутись 27 жовтня 2019 року.

Пов`язані новини