Виборці Зеленського і Порошенка, попри значні розбіжності, в дечому схожі.

Про це в ефірі програми «Україна розумна» на Громадському заявила Ірина Бекешкіна — українська соціолог, директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

«Виборці Порошенка і Зеленського подібні в тому, що і там, і там освітній рівень прихильників вищий, ніж серед інших кандидатів. Тому коли казали, що Зеленського підтримують недоумки — це не так», — зазначила вона.

Схожі вони також тим, що здебільшого живуть у великих містах

Крім того, і виборці Зеленського, і виборці Порошенка, за словами соціолога, підтримують європейський вектор розвитку України.

«Електорат Зеленського в більшості — проєвропейський. Щоправда, у Порошенка він ще більш проєвропейський — там за Європу близько 60%, у Зеленського близько 50%. Але що ділить електорат Зеленського — то це ставлення до НАТО. Виборці Порошенка однозначно за НАТО, у Зеленського вони діляться майже навпіл», — сказала Бекешкіна.

Хоча найбільшу підтримку Зеленський має серед молоді (57% молоді за нього), не можна сказати, що він кандидат тільки молодих. 

«Майже в усіх інших вікових категоріях він тримає першість, за винятком вікової групи 60+», — додала соціолог.

«Якщо говорити про регіони, то більшість виборців Зеленського — це центральний і південний регіони. Більшість виборців Порошенка — це центральний і західний регіони», — зазначили вона.

Поділитись: