Вибори-2019 коштуватимуть кандидатам значно дорожче за вибори 2014 року, навіть якщо конвертувати розміри фондів у долари.

У русі ЧЕСНО порахували, що Петру Порошенку минулі вибори обійшлися у 96,5 мільйона гривень, а цього – 415,5 мільйона.

Юлія Тимошенко витратила 164 мільйони. У 2014-му її витрати становили 67 мільйонів.

Найбільш відчутне співвідношення в Анатолія Гриценка: 101 мільйон проти 7,5 мільйона.

Попередні фінансові звіти кандидатів містять інформацію про внески та видатки лише до 18 березня включно, тож кошти далі надходять на рахунки виборчих фондів кандидатів та витрачаються з них.

Одним з основних джерел коштів для кандидатів також стали гроші партій, які висунули їх у президенти. Так, виборчий фонд Юлії Тимошенко на 100% профінансувало ВО «Батьківщина» – 164 млн гривень.

На 100% профінансувала кампанію свого висуванця й партія «Народний контроль» Дмитра Добродомова, який знявся на користь Гриценка. Схожа ситуація з Олегом Ляшком та Олександром Шевченком.

Витрати кандидатів на виборчі кампанії
Фото:

ЧЕСНО

Серед кандидатів, які вклали у виборчу кампанію значну частину своїх заощаджень, є також Сергій Тарута й Володимир Зеленський. Кожен з них перерахував до свого виборчого фонду 33 та 11,5 мільйона відповідно. При цьому Тарута агітує за Юлію Тимошенко.

У ЧЕСНО зазначили, що ця президентська кампанія стала однією з найпрозоріших в історії країни. Уперше проміжні фінансові звіти кандидатів були опубліковані на сайті ЦВК ще до виборів. Ба більше, значну частину з них оприлюднили ще до того, як сплив термін подання їх самими кандидатами.

Поділитись: