21 квітня у другому турі українці обирають президента. На посаду претендують шоумен та бізнесмен Володимир Зеленський і чинний президент Петро Порошенко. У першому турі кандидати отримали 30,24% і 15,95% відповідно. Офіційні результати другого туру оприлюднять до 4 травня. До 3 червня новообраний президент вступає на посаду.

За підсумками дня виборів відомо:

  • Явка виборців у другому туру становить 62,07%. Для порівняння у першому турі явка виборців становила 62,8%.
  • Остаточні результати екзит-полу: Зеленський набирає 73,2% голосів виборців, Порошенко — 25,3%. Недійсними визнали 1,5% бюлетенів.
  • Порошенко вже визнав перемогу Зеленського і привітав свого опонента телефоном.
  • Зеленський дав першу прес-конференцію після оприлюднення результатів екзит-полу.

Нагадаємо вам, як пройшов день виборів:

Після офіційного закриття виборчих дільниць в Україні та оприлюднення попередніх результатів екзит-полів кандидат у президенти Володимир Зеленський виступив із промовою у своєму штабі. Зеленський подякував усім, хто підтримував його і пожартував, що тепер «Квартал 95» може називатись «Квартал 73».

Поки чинний глава держави Петро Порошенко заявив, що піде з офісу президента, але не піде з політики. Він визнав, що вибори відбулися відповідно до засад демократії.

Як працювала команда та журналісти у штабі Володимира Зеленського у день виборів — розповіла наша колега, шеф-редакторка Громадського Ліна Карякіна.

На відміну від штабу Зеленського, у штабі Порошенка в день другого туру виборів було тихо та спокійно, але ілюзій ні в кого з них не було. Що відбувалося у день другого туру у штабі кандидата Порошенка — дивіться у репортажі політичного оглядача Громадського Максима Каменєва.

Щоб бачити, як країна робить свій вибір, кореспонденти Громадського поїхали в регіони. В Одесі встигли проголосувати до служби, а в селищі Івано-Франківської області обирали президента вже після вранішньої молитви. Доїхали ми і до селища Луганської області за кілометр від окупованої території, і до кримчан, що приїхали голосувати на Херсонщину.

Також у день другого туру виборів президента України Громадське поїхало на схід країни, подивилося, як голосували військові, й поговорило з ними про очікування від нового президента та про те, чому саме одні з них за Зеленського, а інші – за Порошенка дивіться у репортажі Громадського.

Село Катеринівка, що на Луганщині, розташоване за останнім українським блокпостом, на відстані кілометру від позицій бойовиків так званої «ЛНР». У першому турі тут проголосували менше ста людей, решта або давно звідси виїхали, або проігнорували вибори. Як відбувалося голосування у другому турі — спостерігало Громадське.

Дивіться також першу частину марафону Громадського.

Поділитись: