У зоні бойових дій у районі міста Світлодарськ Донецької області 23 вересня під час застосування військовими міномета «Молот» стався вибух, поранення отримали 2 військових. Що відомо про причини вибуху — з'ясовувало Громадське.

У зоні бойових дій у районі міста Світлодарськ Донецької області 23 вересня під час застосування військовими міномета «Молот» стався вибух, поранення отримали 2 військових. Що відомо про причини вибуху — з'ясовувало Громадське.

Що сталося

Вибух стався близько 21 години 23 вересня поблизу Світлодарська на Донеччині. Саме в цей час військові виконували завдання в зоні бойових дій, повідомила військова прокуратура. Двоє військовослужбовців отримали поранення різного ступеню важкості.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вибухають міномети «Молот»?

 Причина вибуху

Попередньою причиною вибуху у штабі Операції Об’єданих сил називали неправильну підготовку снаряду до стрільби.

Імовірно, причина розриву міни полягає в невірній підготовці боєприпасу до стрільби, зокрема, недотримання правил її зберігання 

Такі висновки штабу після первинної перевірки на місці та опитування поранених військовослужбовців.

У штабі розповіли про обставини за яких стався вибух: військові виконували бойове завдання й відкрили вогонь у відповідь

Під час виконання бойового завдання щодо ведення адекватного вогню у відповідь у каналі ствола міномета М120-15 «Молот» розірвалася міна 

Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею «порушення правил поводження зі зброєю, а також з речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення».

 Що кажуть військові

Джерело Громадського в 72-й бригаді повідомило, що вибух стався найпевніше через неякісність та ненадійність міномета. Іще від 2016 року при використанні «Молота» під час навчань на полігонах військові застосовують техніку «шнурок» — постріл з відстані близько 6-ти метрів в укритті за допомогою мотузки — задля безпеки. Цього разу військові теж стріляли на відстані, тому отримали тільки легкі поранення.

Як розповіли Громадському в 72-й бригаді, в постраждалих мінно-вибухові травми.

Стан поранених задовільний, вони у військовому шпиталі. Загрози їхньому життю немає — додали в штабі.

В оперативному командуванні «Північ» (йому підпорядковується 72-га бригада — ред.) Громадському цей випадок коментувати відмовилися.

Востаннє снаряд в мінометі «Молот» вибухав 6 липня цього року на Рівненському полігоні під час військових навчань. Тоді загинули троє військових. Серія подібних випадків викликала побоювання щодо того, чи відповідає «Молот» технічним вимогам та чи безпечно використовувати його в українській армії. За останні 2 роки міни в «Молоті» вибухали в Авдіївці, Миколаївській області та Рівному.

Після інциденту на Рівненському полігоні військова прокуратура відкрила кримінальне провадження. А в Міноборони замовили експертизу на відповідність технічним вимогам міномета. Проте про результати розслідування наразі не повідомляли.

Виготовляють «Молоти» на київському заводі «Маяк». Збройні сили взяли міномет на озброєння у 2016 році.

Поділитись: