Від кору помер 5-річний хлопчик, що не був вакцинований через протипоказання.

Про це повідомили у пресслужбі Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров`я України.

Повідомляється, що у сім’ї загиблого спершу захворів його старший брат, який також не був вакцинований, проте не мав жодних протипоказань. 

У ЦГЗ нагадали про критичну необхідність формувати колективний імунітет на рівні не менше 95%, аби захищати тих, хто не може отримати щеплення через супутні стани, а також закликає регіони проводити спецоперації з подолання спалаху кору. 

Раніше повідомлялось, що у Києві спостерігається наймасштабніший спалах кору за всі роки незалежності України.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я України закликали зробити щеплення від кору дітям до початку навчального року.

Крім того, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що нове керівництво Ради національної безпеки та оборони ігнорує її звернення оперативно провести засідання щодо питання вакцинації населення.

Згідно з результатами глобального дослідження The Wellcome Trust, половина українців не вірить у ефективність вакцинації. Це один із найнижчих рівнів довіри до щеплень в світі.

Глобальне дослідження щодо ставлення до щеплень охопило понад 140 тисяч людей зі 140 країн світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає відмову від вакцинації однією з 10 найбільших загроз для здоров’я людства.

За інформацією ЮНІСЕФ, Україна очолила список країн із найбільшим зафіксованим поширенням кору у 2018 році. Також до десятки увійшли Конго, Мадагаскар, Ліберія, Сомалі, Сербія, Грузія, Ємен і Румунія.

Поділитись: