За перші 5 місяців до державного бюджету України не надійшло 50,2 мільярда гривень запланованих доходів від податків та приватизації майна.

Про це повідомляє Рахункова палата.

«В умовах нижчих, ніж передбачалося, темпів зростання економіки плановий показник доходів загального фонду на перший квартал не виконано на 16 млрд грн, або 8,2%. Невиконання доходів за січень-травень, якщо не враховувати понадпланові надходження від Національного банку, зросло до 27 млрд гривень», — повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

За його словами, причиною такого значного недоотримання коштів до бюджету стали недоліки у плануванні, зокрема, завищення плану надходжень акцизного податку з вироблених в Україні тютюну і тютюнових виробів.

У Мінфіні реагують на недовиконання доходів бюджету збільшенням обсягів надходжень від державних позик.

«Так, у першому кварталі збільшено річний план як державних запозичень, так і витрат на погашення боргу на 40 млрд грн, з них план на перший квартал – на 31,5 млрд гривень. Загалом, план на січень-березень цього року фінансування державного бюджету з усіх джерел не виконано на 26,5 млрд грн, або 18%, за рахунок недонадходжень від державних зовнішніх запозичень», — заявив Пацкан.

Зазначимо, що напередодні про можливість скорочення державних видатків через недостачу бюджетних коштів повідомляли у Нацбанку.

Нагадаємо, що у першому кварталі 2019 року бюджет недовиконали на 4,7%.

За перші 2 місяці 2019 року бюджет України недоотримав 13,6 мільярда гривень.

Державний бюджет України за 2018 рік виконали з дефіцитом 59,2 мільярда гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile