Валютні надходження від експорту продукції чорної металургії за січень-серпень 2018 року зросли на 27,7% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Валютні надходження від експорту продукції чорної металургії за січень-серпень 2018 року зросли на 27,7% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Про це йдеться у митній статистиці Державної фіскальної служби, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, за 8 місяців 2018 року від експорту чорної металургії Україна отримала понад 7 мільярдів доларів, що склало 22,6% від загальних валютних надходжень від експорту товарів та послуг.

В той же час, зазначається, що Україна збільшила імпорт чорних металів з-за кордону. Зокрема, від початку року в Україну ввезли цієї продукції на майже 900 мільйонів доларів, що більш ніж на чверть перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, що продукція металургії є однією з найбільших статей експорту України, а обсяг валютної виручки від продажу цієї продукції за кордон прямо впливає на ситуацію на валютному ринку та курс іноземних валют.

В той же час, від початку 2018 року українська металургія зіткнулась з низкою торговельних та митних обмежень на найбільших світових ринках. Зокрема, США запровадили мита на ввезення сталі та алюмінію. Також мита та квоти на українську металургію запровадили у ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Із середини липня 2018 року американський долар подорожчав на 2 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Напередодні зазначалось, що міжнародні валютні резерви України за липень зменшились на 300 мільйонів доларів, а платіжний баланс став дефіцитним на 170 мільйонів доларів.

Поділитись: