У липні 2018 року Україна імпортувала товарів значно більше, ніж експортувала, що призвело до скорочення міжнародних резервів на 300 мільйонів доларів — до 17,7 мільярдів доларів.

У липні 2018 року Україна імпортувала товарів значно більше, ніж експортувала, що призвело до скорочення міжнародних резервів на 300 мільйонів доларів — до 17,7 мільярдів доларів.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.

Зокрема, там повідомляють, що вперше за останні декілька місяців, платіжний баланс України (різниця між надходженнями валюти від експорту та витратами валюти на потреби імпорту) було зведено з дефіцитом у 170 мільйонів доларів.

В той же час, у червні платіжний баланс України був профіцитним (надходження перевищувати витрати) та складав 23 мільйони доларів.

Як зазначається, у липні Україна експортувала товарів на 3,3 мільярди доларів, в той час як імпорт склав 5 мільярдів доларів. При цьому, країна отримала близько 1 мільярда від інвестицій та залучення коштів на міжнародних фінансових ринках.

Зростання дефіциту платіжного балансу в Нацбанку пов’язують з перешкодами у експорті українських товарів через блокування Росією кораблів у Азовському морі. Так, за даними Нацбанку, через дії РФ виручка українських металургів впала на майже 20%.

Зазначимо, що дефіцит платіжного балансу стимулює здешевлення національної валюти України.

Із середини липня 2018 року американський долар подорожчав на 2 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловостиі, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: