За перші 2 місяці 2019 року до Пенсійного фонду не надійшло 2 мільярди гривень єдиного соціального внеску, які у фонді очікували отримати, коли схвалювали бюджет.

Про це повідомив голова Пенсійного фонду України Євгеній Капінус під час звіту щодо виконання бюджету Пенсійного фонду за 2018 рік, передає «Укрінформ».

«Якщо брати поточний рік, то ми тільки за 2 місяці недоотримали близько 2 млрд єдиного соціального внеску», — повідомив Капінус.

Зазначимо, що єдиний соціальний внесок сплачують роботодавці з фонду оплати праці своїх працівників. На сьогодні ставка ЄСВ складає 22%. Крім цього, ЄСВ сплачують підприємці. Для них розмір внеску розраховується залежно від мінімальної зарплати. Кошти від Єдиного соціального внеску розподіляються між фондами соціального страхування та Пенсійним фондом, для якого такі надходження є найбільшим джерелом доходів.

Напередодні у Міністерстві соціальної політики запропонували підвищити ставки ЄСВ для підприємств зі шкідливими умовами праці на 7-15%.

Нагадаємо, що раніше депутати Ради проголосували закон, яким збільшуються видатки на пенсії у 2018 році коштом скорочення деяких соціальних програм.

Поділитись: