За підсумками липня 2019 року обсяги продажів електромобілів у світі впали на 14%. Це сталося вперше в історії.

Про це йдеться у дослідженні американської компанії Sanford C.Bernstein, передає «Интерфакс».

Зазначається, що падіння продажів відбулося у Китаї та Північній Америці, водночас у Європі продажі електромобілів навпаки зросли.

Найбільше електромобілів у світі продає американська компанія Tesla (близько 20 тисяч одиниць) та китайська компанія BYD Co. (близько 16 тисяч).

Водночас, за підсумками січня-липня 2019 року обсяги продажів електромобілів у світі все ж зросли на 35% через те, що у попередні місяці зростання продажів було більш суттєвим.

Падіння обсягів продажів у дослідженні пов’язують зі припиненням виплат субсидій виробникам електромобілів у світі.

Раніше повідомлялось, що обсяги продажів електромобілів впали у Китаї. Падіння склало 4,7%. Експерти пов’язували таку ситуацію на ринку торговельною війною зі США.

В Україні попит на електромобілі від початку року зріс на 53%.

Напередодні президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує штрафи за паркування звичайних авто на місцях, призначених для електромобілів. Також законом передбачено, що на електромобілі будуть встановлювати зелені номерні знаки.

За перші 6 місяців 2019 року в Україні зареєстрували 3,18 тисячі електромобілів, що на 58% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Раніше у Мінінфраструктури повідомляли, що ведуть переговори з Tesla щодо розміщення заводу компанії в Україні.

Зазначимо, що урядовими законопроектами пропонують надавати податкові пільги виробникам електромобілів.

Нагадаємо, що в Україні електромобілі звільнили від ПДВ до 2022 року. Водночас, з початку 2019 року при купівлі електромобіля доведеться сплатити акциз.

Раніше Володимир Омелян вже заявляв, що планує переконати засновника Tesla Ілона Маска збудувати завод в Україні.

Поділитись: