У першому кварталі 2019 року в економіку України надійшло 800 мільйонів доларів прямих іноземних інвестицій.

Про це свідчать дані Національного банку України, опубліковані в інфляційному звіті за квітень 2019 року.

«Прямі іноземні інвестиції за I квартал 2019 року становили 0.8 млрд доларів, з них більше 60% було спрямовано до реального сектору. Лідерами залучення ПІІ були добувна промисловість та виробництво скла та виробів зі скла», йдеться у повідомленні НБУ.

Там також зазначають, що попри надходження значного обсягу інвестицій до українських компаній, на початку року Нацбанк спостерігав відплив коштів з приватного сектору України.

«Приватний сектор був чистим кредитором зовнішнього світу — чисті надходження прямих іноземних інвестицій були нівельовані виплатами за зовнішніми зобов'язаннями банківського та реального секторів», — зазначають в НБУ.

Водночас більшу зацікавленість у інвесторів викликав державний сектор, а саме інвестиції у державні боргові цінні папери України.

Зазначимо, що через приплив іноземних інвестицій у державні боргові облігації у квітні 2019 року в Україні зміцнів курс гривні.

Раніше повідомлялось, що в останній тиждень квітня Нацбанк придбав на ринку 80 мільйонів доларів для поповнення міжнародних резервів, а 26 квітня у НБУ повідомили, що збільшують норматив зі щоденного викупу валюти на ринку. Так, раніше Нацбанк щодня планував викуповувати по 15 мільйонів доларів, проте з травня 2019 року цей норматив зросте до 20 мільйонів доларів.

Зазначимо, що за розрахунками одного з найбільших американських банків, до кінця 2019 року курс долара в Україні сягне 30,5 гривень.

Поділитись: