Протягом квітня 2019 року гривня зміцніла відносно долара на 2,3%, а відносно євро — на 3,1%. Причиною цього став приплив іноземних інвестицій в облігації внутрішньої державної позики України.

Про це йдеться у макроекономічному огляді Національного банку України.

Зазначається, що протягом травня пропозиція іноземної валюти на ринку значно перевищувала попит на неї. Причиною цього став рекордний приплив іноземних інвестицій у державні боргові цінні папери.

«При цьому, Національний банк здійснював інтервенції на валютному ринку з метою поповнення міжнародних резервів та згладжування надмірних коливань на ринку», — зазначають в НБУ.

Протягом квітня завдяки надлишку валюти на ринку Нацбанк поповнив міжнародні резерви України на 300 мільйонів доларів.

Раніше повідомлялось, що в останній тиждень квітня Нацбанк придбав на ринку 80 мільйонів доларів для поповнення міжнародних резервів, а 26 квітня у НБУ повідомили, що збільшують норматив зі щоденного викупу валюти на ринку. Так, раніше Нацбанк щодня планував викуповувати по 15 мільйонів доларів, проте з травня 2019 року цей норматив зросте до 20 мільйонів доларів.

Зазначимо, що за розрахунками одного з найбільших американських банків, до кінця 2019 року курс долара в Україні сягне 30,5 гривень.

Поділитись: