Відео про побиття людини, що кашляла у громадському транспорті через коронавірус, — фейк
Кіберфахівці Служби безпеки України повідомили про черговий фейк про коронавірус, який шириться у соцмережах.
«Не встигли «відлітати» гвинтокрили, які мали розпилювати вночі дезінфекційні засоби, як наші кіберфахівці зафіксували спроби розповсюдження нової нісенітниці. Тепер в мережі «розганяється» відео про те, що в міському транспорті (спочатку йшла мова про Вінницю, а потім про Львів) сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу», — йдеться у повідомленні.
Кіберфахівці встановили, що цей конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і жодним чином не пов’язаний з коронавірусом.
В СБУ також зазначили, що першоджерелами розміщення цього відео стали «боти», зокрема, й проросійського спрямування. Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських та проросійських ресурсах.
Відомство закликало і ЗМІ, і громадян ретельно ставитися до перевірки інформації та користуватися офіційними джерелами.
Напередодні відео інциденту опублікували сайти каналів NewsOne, «112 Україна», ZIK, а також «Факти», «РБК-Україна» та інші. Поширили «новину» і російські сайти, зокрема «РИА Новости».
Наразі співробітники СБУ намагаються встановити та притягнути до відповідальності осіб, які свідомо поширюють неправдиву інформацію.
Минулого тижня СБУ вже виявила 8 осіб, що розповсюджували фейки про коронавірус. Спільно з Нацполіцією стосовно них виписали адмінпротоколи. В СБУ заявили, що один з таких «кіберактивістів» отримував завдання з РФ на дестабілізацію ситуації через поширення фейків про COVID-19.
- Поділитися: