У Закарпатській області офіційно відкрили Бескидський залізничний тунель, який будували 5 років.

У Закарпатській області офіційно відкрили Бескидський залізничний тунель, який будували 5 років.

Участь у відкритті взяв президент Петро Порошенко.

«Цей тунель став символом співпраці Укрзалізниці, української влади, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, коли ми об'єднавши зусилля, показали, що ми здатні в умовах війни робити масштабні проекти такого рівня», — заявив Порошенко.

За його словами, у будівництво проекту було інвестовано майже 3 млрд гривень. «Напрямок тунелю — в Європу», — наголосив Порошенко.

Раніше повідомлялось, що пасажирське сполучення новим Бескидським тунелем відкриють 25 травня.

Бескидський тунель розташований на межі Львівської та Закарпатської областей. Його побудували ще 1886 року, а у 2007-му визнали аварійним. 

Будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю розпочали 29 жовтня 2013 року. Для України тунель має стратегічне значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до західного кордону країни, а також понад 60 % транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

В Укрзалізниці повідомляли, що відкриють Бескидський тунель 25 травня. Однак пізніше стало відомо, що його відкриють днем раніше.

У жовтні 2017 року було завершено будівництво тунелю та почались роботи з облаштування залізничної інфраструктури на підходах до нього та в самому тунелі.

Довжина тунелю — 1764 метрів. 

Вартість будівництва Бескидського тунелю становить 2,292 мільярдів гривень. 

Поділитись: