Велика Британія готова вийти з Європейського Союзу без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Про це заявив новий прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон, виступаючи в парламенті, повідомляє BBC.

«Я сподіваюся, що ЄС передумає і не стане відмовлятися від внесення будь-яких змін в угоду про вихід Великобританії з ЄС. Якщо вони не передумають, нам, звичайно, доведеться вийти з ЄС без угоди за статтею 50», — сказав Джонсон.

Він зазначив, що основною причиною, по якій британський парламент не підтримав угоду, укладену попереднім прем'єром Терезою Мей з Брюсселем, є «запасний план» щодо ірландського кордону.

Раніше Джонсон оголосив список нових міністрів в уряді.

23 липня Джонсон виграв внутрішньопартійні вибори у глава МЗС Джеремі Ханта і став 77-м прем'єром Сполученого Королівства.

На наступний день, 24 липня, Королева Єлизавета II традиційно призначила лідера Консервативної партії Великої Британії Бориса Джонсона главою британського уряду.

Джонсон пообіцяв укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

Британія визначилась із новим лідером Консервативної партії та водночас прем’єр-міністром. Ім’я наступника Терези Мей, яка сьогодні залишає посаду, Бориса Джонсона, офіційно оголосили пообіді 23 липня. І таке рішення нікого не здивувало. Джонсон обійшов свого основного конкурента, чинного міністра закордонних справ Джеремі Ганта. Йому пророкували перемогу від початку прем’єрських перегонів, на підтримку кандидатури Джонсона виступав навіть американський президент Дональд Трамп. Хто такий Борис Джонсон і чого чекати від нього Великій Британії? Читайте у матеріалі Громадського.

Поділитись: