Ставки за кредитами у ломбардах, які беруть українці, наприкінці першого кварталу 2019 року перевищили 200% річних та склали в середньому 207,6% річних.

Такі дані наводить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), передає Finbalance.

При цьому, роком раніше ставки за кредитами у ломбардах були набагато нижчими — в середньому 171,5% річних.

Середній розмір кредиту, який українці беруть у ломбардах, складає 1,51 тисячі гривень. Близько 13,5% таких позичок погашаються за рахунок майна, які надають у заставу — переважно виробів із дорогоцінних металів та каміння.

Нагадаємо, що 6 червня у Нацбанку повідомили, що залишили розмір облікової ставки незмінним на рівні 17,5% річних. Облікова ставка впливає на розмір ставок за державними цінними паперами, а також кредитів та депозитів в українських банках.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

У квітні Нацбанк знизив розмір облікової ставки з 18% до 17,5% річних.

У січні, попри негативний ефект, який висока облікова ставка робить на економічне зростання, в НБУ ухвалили рішення не знижувати її та залишили на рівні 18%.

Поділитись: