Вихід ЗСУ з Лисичанська та масований обстріл Слов'янська: головні новини дня 3 липня
Українські сили оборони після довгих боїв за Лисичанськ вийшли з міста на вигідніші позиції, а окупанти здійснили наймасованіший обстріл Слов'янська за останній час, унаслідок чого загинули щонайменше 6 людей. Ми зібрали головні новини дня 3 липня.
Вихід ЗСУ з Лисичанська
У Генштабі ЗСУ ввечері підтвердили, що після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України були змушені відійти із займаних позицій та рубежів. Там зазначили, що в умовах кратної переваги російських окупаційних військ в артилерії, авіації, реактивних системах залпового вогню, боєприпасах та особовому складі продовження оборони міста «призвело б до фатальних наслідків».
«Задля збереження життя українських захисників було ухвалене рішення про відхід. Ми продовжуємо боротьбу. На жаль, для успіху недостатньо сталевої волі та патріотизму — потрібні матеріально-технічні ресурси. Ми повернемось і неодмінно переможемо!» — йдеться у повідомленні.
російські обстріли
Окупаційні війська росії здійснили масований обстріл із реактивних систем залпового вогню по Слов'янську на Донеччині, внаслідок чого щонайменше 6 загиблих і 15 поранених.
Також окупанти обстріляли Краматорськ із ракетних систем залпового вогню «Смерч». У місті є серйозні руйнування.
А в Херсонській області російсько-окупаційні війська у ніч проти 3 липня обстрілювали склади з аміачною селітрою.
Затримали викрадене зерно
Митні органи Туреччини затримали російське вантажне судно із зерном, яке Україна вважає викраденим, повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар. Корабель, імовірно, привіз вантаж із тимчасово окупованого Бердянська. Долю корабля вирішить нарада слідчих 4 липня.
«Ми співпрацюємо [з турецькою стороною]. Судно зараз стоїть біля входу в порт, воно затримане митними органами Туреччини», — сказав він.
Допомога Австралії
Премʼєр-міністр Австралії Ентоні Албаніз приїхав до України та відвідав Київську область. Разом із делегацією він побував у Бучі, Гостомелі та Ірпені. А згодом провів переговори з Володимиром Зеленським.
Після цього прем'єр оголосив, що Австралія збільшить військову допомогу Україні й надасть додаткові 14 БТРів, 20 бронеавтомобілів Bushmaster, військове обладнання, безпілотники та іншу військову техніку.
Також Австралія має намір запровадити санкції ще проти 16 російських міністрів та олігархів і заборонити імпорт російського золота.
Лукашенко визначив участь білорусів
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розповідає, що вже давно визначив роль білорусів у війні росії проти України. Він зокрема визнав, що його режим — єдиний, який підтримує рф у війні проти України, і додав, що у Білорусі та росії нині «фактично єдина армія».
«Нашу участь у спецоперації я визначив давно. Першого дня початку цієї операції я сказав, згадайте: ми нікому не дозволимо стріляти у спину російській людині. І ми зайняли оборону від Брестської фортеці до південних кордонів для того, щоб не допустити цього удару в спину росіянам з боку натовських військ», — каже Лукашенко.
Допомога Словаччини
Прем'єр-міністр Словаччини Едуард Геґер заявив, що його країна може надати Україні винищувачі МіГ-29 і танки. Водночас деталей такої допомоги наразі не розголошують.
Прем'єр пояснив, що нині його країна просить Чехію захистити свій повітряний простір, поки не отримає замовлені винищувачі F-16, а свої МіГи — передати Україні. Зі свого боку прем’єр Чехії Петр Фіала підтвердив, що його країна готова допомогти Словаччині у цьому.
Пістолети у продажі
Міністерство внутрішніх справ готує зміни до другого читання законопроєкту про право на цивільну вогнепальну зброю. У відомстві розраховують, що вже з 2023 року українці зможуть вільно купувати пістолети.
TikTok і витоки даних
Федеральна комісія зв'язку США (FCC) вимагає від компаній Google та Apple видалити додаток TikTok зі своїх магазинів Google Play та App Store. Так, в американської влади є інформація про витік даних користувачів застосунку. TikTok у FCC називають загрозою національній безпеці, а також наводять результати розслідування, які підтверджують, що програма збирає дані користувачів і передає їх до Китаю.
FCC вимагає видалити TikTok з онлайн-магазинів до 8 липня. Якщо цього не зроблять, компанії повинні будуть надати пояснення своїх дій.
- Поділитися: