Війна

Війна на Донбасі несе загрозу екологічної катастрофи, включаючи ядерний аспект — Семерак

8 липня, 2018 22:56
Війна/Війна на Донбасі несе загрозу екологічної катастрофи, включаючи ядерний аспект — Семерак
Зберегти
Вигляд
Бойовві дії на Донбасі несуть загрозу серйозної екологічної катастрофи, включаючи ядерний аспект, і на цьому має бути сфокусована увага міжнародної громадськості.

Бойовві дії на Донбасі несуть загрозу серйозної екологічної катастрофи, включаючи ядерний аспект, і на цьому має бути сфокусована увага міжнародної громадськості.

Про це заявив міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак, передає «Укрінформ».

«Світ має знати про загрози, з якими стикається Україна, які також є загрозами для всього світу, як мінімум для європейського регіону», — зазначив міністр після презентації на полях 27-ї сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ результатів дослідження «Дія збройного конфлікту (на сході України) на довкілля».

Він назвав «актом міжнародного екологічного тероризму» те, що бойовики припинили відкачувати воду з багатьох шахт. Серед них і шахта «Юний комунар», яка використовувалася в 1970-х для проведення підземного ядерного вибуху і де «закапсулювалися» його продукти.

«Країни, які розуміють загрозу атома, мають включити дуже дієву свою участь у вирішення екологічних проблем Донецької і Луганської областей», — наголошує Семерак.

За його словами, в цілому на тимчасово не підконтрольних територіях на сьогодні 36 затоплених шахт.

Глава Мінекології наголосив, що самостійно вирішити проблему Україна не зможе «ні з фінансового, ні з технічного, ні з експертного боку». За його словами, спеціалістів, які можуть належним чином спроектувати необхідні роботи, «одиниці по всьому світу».

Семерак повідомив, що за перші 3 роки ведення бойових дій на Донбасі понад 500 промислових інцидентів, деякі з яких несуть потенційну загрозу населенню й екології.

На Донбасі також є 4,5 тисяч підприємств, які тією чи іншою мірою своєю діяльністю завдали або могли завдати шкоди довкіллю.

Раніше повідомлялось, що прокуратура Донецької області кваліфікувала затоплення бойовиками «ДНР» єнакіївської шахти «Юнком»  як екоцид.

Нагадаємо, 1 березня Громадське показало новий документальний фільм «Зона відчуження Донбас».

У фільмі розповідається, що понад 2,5 млн людей можуть стати екологічними біженцями на Донбасі — через неконтрольоване підтоплення шахт регіон може перетворитися на нову зону відчуження.

Підтоплення шахт загрожує Донецьку й сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок, зараженням води, а отже й захворюваннями — це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років.

Пов`язані новини