Війна

«Військові дії в Сирії — лише одне з облич Трампа» — аналітик

14 квітня, 2018 20:30
Війна/«Військові дії в Сирії — лише одне з облич Трампа» — аналітик
Зберегти
Вигляд
Авіаудари США та союзників по військових базах у Сирії серйозно вплинуть на американсько-російські відносини. Але питання в тому, чи це поява нового підходу Трампа до Росії, чи тимчасова зміна.

Авіаудари США та союзників по військових базах у Сирії серйозно вплинуть на американсько-російські відносини. Але питання в тому, чи це поява нового підходу Трампа до Росії, чи тимчасова зміна.

Таку думку Громадському висловив Джеффрі Ґедмін, дослідник університету Джорджтауна та аналітик з питань Росії.

«Відносини Росії та Америки є дуже неоднозначними й різними. Ми бачили жорсткі санкції і тепер — рішучі військові дії в Сирії. Це одне з облич Трампа, де він жорстко ставиться до Путіна. Також ми бачили приязнь та навіть захоплення російським президентом з будь-якої причини. Це досить складно і деколи мене дивує.

Необхідно розуміти, що Трамп є головнокомандувачем, і це надзвичайно важливо. Адміністрацію ж можна змінити. Зараз буде новий радник з питань нацбезпеки, новий держсекретар. Вони визначатимуть усе і прагнутимуть формувати позицію США і певною мірою погляди президента» — розповів Ґедмін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Авіаудари по Сирії — дуже серйозний сигнал для Асада» — аналітик

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії.

Трамп назвав удари США та союзників по Сирії «досконалою місією», а у Пентагоні заявили, що ракети вразили всі визначені цілі.

У Міноборони Франції оприлюднили відео удару по Сирії.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявила, що дії росіян не залишили альтернатив. Згодом вона заявила, що удари по Сирії мають застерегти інші країни від застосування хімзброї.

МЗС Росії відреагувало на удари по Сирії. Росія скликає екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії.

Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.

Президент Європейської ради Дональд Туск висловив солідарність із країнами, які завдали ударів по Сирії як відповідь на застосування хімічної зброї.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель також підтримала удари США та їхніх союзників по Сирії.

Україна підтримала удари США, Британії та Франції по Сирії. Президент Порошенко заявив, що удари є справедливою відповіддю на злочин проти людяності.

Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Унаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 і загинули 70 людей.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.

Пов`язані новини