Літак військової авіації Італії в аеропорту Львова, 30 червня 2020 року
Фото:

Давіде Ла Чечіліа/Facebook

До України прибула перша партія допомоги Італії для подолання наслідків масштабних паводків у західних областях країни.

Про це повідомляє кореспондент hromadske зі Львова.

Так, о 13:00 до Львова прибув рейс Військової авіації Італії, організований Департаментом цивільної оборони.

Борт привіз намети, плавучі та пересувні мотопомпи, човен, електростанції, бензопили, рятувальні жилети, пожежні рукави та інше рятувальне спорядження — його передадуть в найбільш постраждалі райони Івано-Франківської області.

«Дружні зв’язки та солідарність, що об’єднують наші країни, міцнішають у моменти скрути. Ми дуже вдячні Києву за підтримку, надану нам з направленням групи лікарів та значної кількості дезінфікуючих засобів у самий складний момент надзвичайної санітарної ситуації в Італії. Зараз ми маємо на меті підтримати прагнення України в протистоянні явищам, що так жорстко вразили захід країни», — сказав посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

«У квітні Україна відправила до Італії гуманітарний вантаж для боротьби із коронавірусною інфекцією — 10 тонн антисептичного розчину. Сьогодні вже Італійська Республіка допомогла нам, коли в Україні сталося лихо», — заявив заступник голови ДСНС України Руслан Білошинський.

Він додав, що найближчим часом в Україну прибуде допомога від Швеції.

Нагадаємо, 25 червня Міністерство закордонних справ України звернулось до НАТО, Євросоюзу та держав-партнерів по допомогу у подоланні наслідків природного лиха на заході України.

27 червня на заклик України про допомогу в рамках Механізму цивільного захисту ЄС також відреагувала Швеція. Вона запропонувала надати 1,2 км бар'єрів від паводків, 250 шлангів, технічних експертів.

Також прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Ізраїль закупив для постраждалих від паводків регіонів 25 тисяч літрів питної води, а Молдова відправляє в Чернівецьку область фуру з обладнанням і матеріалами для боротьби з надзвичайними ситуаціями. До відновлення залучений також і міжнародний інженерний батальйон «Тиса», який був створений для запобігання та швидкого реагування на загрози повеней у країнах Карпатського регіону.

27 червня США заявили, що нададуть Україні фінансову допомогу у розмірі 100 тисяч доларів для підтримки у боротьбі з наслідками паводків.

Поділитись: